Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat!
| Fedezd fel Krasznahorkait a DIA-n!
|
| Fedezd fel Krasznahorkait a DIA-n!
|
[...]Sokat álmodtam, de nem voltam álmodozó. Álom közben fontos volt számomra, hogy mi lesz majd ébren. Vagy mi volt. Össze akartam kötni a kettőt. Amikor aztán a különböző városokból beleébredtem abba a városba, amelyben laktam, abba az ágyba, amelyben éppen aludtam, megkezdődött a lázas egyeztetés. Persze hiába. Például nem értettem, miért hiszem azt álmomban, hogy ébren is létezik az a templom, ha nem is pontosan ugyanolyan. Akármilyen hasonló templomféle.